Czekolada ciemna Brasil 76% 100g Blanxart
Produkty wysyłamy do godziny 13:00
26.99zł
Zamów w ciągu , a Wyślemy w poniedziałek (01.06.2026)!
Przewidywana dostawa: 02.06.2026
Na stanie
Sposoby wysyłki






Formy płatności





Czekolada ciemna Brasil 76% 100g Blanxart
Przenieś się wprost do bujnych, tropikalnych lasów Ameryki Południowej z wyjątkową tabliczką Brasil 76% BIO od legendarnej manufaktury Blanxart. Ta tabliczka to kolejny wybitny reprezentant prestiżowej serii Single Origin, stworzony dla osób, które w ciemnej czekoladzie szukają klasycznej głębi, potęgi i wyrazistości.
Kakao użyte do produkcji tej czekolady pochodzi z certyfikowanych, ekologicznych upraw w Brazylii. Południowoamerykańskie ziarna z tego regionu są cenione na świecie za swój niezwykle solidny, czekoladowy fundament oraz unikalne nuty ziemisto-orzechowe. To kwintesencja rzemiosła bean-to-bar (od ziarna do tabliczki) zamknięta w dużej, eleganckiej gramaturze 100g.
Czekolada posiada certyfikat ekologiczny (BIO) i charakteryzuje się absolutnym minimalizmem składnikowym. Blanxart używa wyłącznie trzech organicznych składników, całkowicie rezygnując ze stosowania lecytyny sojowej, sztucznych aromatów czy ulepszaczy.
Profil smakowy i tekstura
Czekolada ma głęboki, ciemny kolor, twardy snap (przełamanie) oraz gęstą, aksamitną teksturę, która powoli rozpuszczając się na języku, uwalnia intensywne, tradycyjne aromaty.
Pierwsze wrażenie: Mocny, zdecydowany i ciepły aromat klasycznego kakao.
Główny profil smakowy: Bardzo wyrazisty, potężny smak ciemnej czekolady z dominującymi nutami prażonych orzechów, drewna oraz delikatnym, ziemistym akcentem. Kwasowość jest tu bardzo niska, niemal niewyczuwalna.
Posmak (finisz): Długi, głęboki i satysfakcjonujący, z wytrawnym tonem surowego kakao i tytoniu.
O producencie
Blanxart to rodzinna manufaktura z Barcelony, która tworzy czekoladę nieprzerwanie od 1954 roku. Jako jeden z pionierów ruchu bean-to-bar w Hiszpanii, marka słynie z rygorystycznej selekcji organicznych ziaren singlowych, tradycyjnych metod powolnego prażenia oraz dbałości o etyczny i zrównoważony handel z lokalnymi plantatorami.
Gorzka czekolada
Składniki: ziarna kakaowca, cukier, tłuszcz kakaowy.
Może zawierać śladowe ilości SOI, MLEKA, ORZECHÓW.
Produkt wegański. Produkt bezglutenowy.
Aż 9,6g błonnika w tabliczce.
Masa kakaowa minimum 76%.
Masa netto 100g.
Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu.
Wyprodukowano w Hiszpanii przez Blanxart S.L.
Właściwości produktu
| Zawartość kakao (%) | 76 |
| Waga | 100 g |
| Rodzaj czekolady | Czekolada ciemna, Czekolada gorzka |
| Kraj pochodzenia kakao | Brazylia |
| Kraj produkcji | Hiszpania |
| Forma | W Tabliczce |
Wartości odżywcze w 100g produktu
| Wartość energetyczna | 589 kcal |
| Wartość energetyczna | 2443kJ |
| Tłuszcze | 44,6 g |
| w tym nasycone | 27,7 g |
| Węglowodany | 32,5 g |
| w tym cukry | 24,5 g |
| Białko | 9,7 g |
| Sól | 10 mg |






